Tečaj Rehabilitacija sportaša prvenstveno ti pruža praktične i teorijske vještine.
Fokusiran je na to kako ćeš:
➝ pravilno rehabilitirati sportske ozljede,
➝ poboljšati sportske performanse i
➝ smanjiti rizik od budućih povreda.
Dakle, govorimo o ključnim čimbenici za osiguranje dugoročnog zdravlja sportaša i održavanja njihove sportske karijere.
Tečaj Rehabilitacija sportaša – za siguran oporavak sportaša
Tečaj pruža terapeutima bez iskustva u radu sa sportašima, jednako kao i već iskusnim sportskim terapeutima koji se žele baviti rehabilitacijom sportaša, specifična znanja o sportskim ozljedama, metodama i tehnikama rehabilitacije sportaša.
Time ti, neovisno o tvom iskustvu, omogućujemo stjecanje znanja i praktične terapeutske vještine za učinkovitu sportsku rehabilitaciju.
Tečaj Rehabilitacija sportaša obuhvaća najkorisnije i najčešće izvođene tehnike rehabilitacije sportaša koje su ključne za brzi i siguran povratak sportaša u sportsku aktivnost.
Tehnike koje ćeš savladati i tako postati sportski terapeut su:
➝ kinesiotaping u sportu,
➝ klasična bandaža,
➝ sportska masaža,
➝ pasivna i ostala istezanja,
➝ manipulacije kralježnice i ekstremiteta,
➝ te ostale tehnike ključne za pripremu ili povratak sportaša na teren.

Kinesiotaping tehnika
Kinesiotaping je tehnika apliciranja (bandažiranja) specijalnih samoljepivih elastičnih traka na mišićna vlakna određenog dijela tijela i koristi se kod bolova u mišićima i zglobovima.
Kinesiotaping se koristi za ublažavanje bolova, upale i umora mišića, te potporu gibanja mišića 24 sata na dan.
Velike koristi kinesiotapinga su što smanjuje:
➝ grčeve mišića,
➝ mogućnost upala,
➝ hematom, oteklinu i bol,
➝ vrijeme rehabilitacije…
Primjena kinesiotapinga kod sportskih ozljeda, povećava pokretljivost sportaša, ali i prevenira nove ozljede.
Klasična bandaža
Klasična bandaža je tehnika aplikacije ljepljive trake (neelastična ili elastična) na određeni dio tijela, gdje primjenjujemo elastičnost ili neelastičnost same trake kao pomoć u liječenju ili smanjenju bolova, te potpora u nestabilnosti zglobova i mekih tkiva.
Bandažnom trakom stvaramo pritisak na ozlijeđenu tetivu ili ligament, kako bi promijenili smjer sila kroz nju i tako opteretili ona tetivna ili ligamentarna vlakna koja nisu upaljena ili ozlijeđena te smanjili bolnost pri kretanju.
Bandažom formiramo nešto slično kao čarapa koja ograničava neželjene, a dozvoljava željene pokrete. Bandaža je poput štaka, koristimo ju dok ne uspijemo sanirati upalni proces i osposobiti ozlijeđeni dio tijela za punu funkciju.
Sportska masaža i istezanje
Sportska masaža je masaža koja je u funkciji oporavka sportaša. Služi kao regeneracija tkiva, priprema za nastup ili natjecanje, poboljšanje psihofizičkog stanja sportaša, preventiva i otklanjanje ozljeda, sportska masaža kao dio rehabilitacije.
Cilj sportske masaže je gibanje bez bolova, koordinacija pokreta, vratiti funkcionalno stanje prije ozljede, vračanje sportaša u punu aktivnost i preventiva od ozljeda.
Istezanje je kontrolirani oblik vježbi istezanja koji ima za cilj smanjenje mišićne napetosti, poboljšanje koordinacije pokreta, poboljšanje propriocepcije (snalaženje tijela u prostoru).
Do istezanja dolazi radi receptora u mišićima i zglobovima, koji pri stimulaciji napnu te zatim opuste mišić.
Manipulacija kralježnice i ekstremiteta
Manipulacija kralježnice i ekstremiteta je tehnika mobilizacije sinovijalnih zglobova, za koju je karakteristična brza i kratka pasivna manipulacija zgloba (engl. High Velocity & Low Amplitude), koja često uzrokuje specifično „pucketanje“.

Tečaj Rehabilitacija sportaša donosi vam moje iskustvo
S tečajem Rehabilitacija sportaša prije svega želim ti prenijeti svoje bogato, tridesetgodišnje iskustvo u radu sa sportašima. Intencija mi je da ti praktično preslikam svoj dugogodišnji rad sa sportašima i prenesem ti znanja.
Tečaj Rehabilitacija sportaša upiši putem naše web stranice.